Strona domowa » Oszczędności w banku » Czy warto mieć rachunek osobisty i konto oszczędnościowe w tym samym banku?

Czy warto mieć rachunek osobisty i konto oszczędnościowe w tym samym banku?

Praktycznie każdy z nas musi posiadać konto bankowe, choćby ze względu na fakt, że 90 procent pracodawców przelewa wynagrodzenie na rachunek osobisty pracowników. W związku z tym jesteśmy niejako zmuszeni do posiadania konta w banku. Poza tym większość transakcji odbywa się za pośrednictwem kart płatniczych, robimy zakupy przez Internet i płacimy zbliżeniowo, co znacznie ułatwia życie. Woman Putting Coin In Piggy Bank, Indoors

Dla oszczędnych

Wiele osób oprócz tradycyjnego rachunku osobistego chce również oszczędzać w bezpieczny sposób. Najprostszym i zarazem najbezpieczniejszym sposobem jest otwarcie konta oszczędnościowego. Konto oszczędnościowe ma jedną dużą zaletę, a mianowicie możemy wpłacać i wypłacać pieniądze, kiedy Tylko chcemy. To powoduje, że bardzo wiele osób decyduje się na oszczędzanie właśnie za pośrednictwem kont oszczędnościowych. Oczywiście mamy możliwość oszczędzania pieniędzy w innej formie, jednak konta tego typu są najwygodniejszym rozwiązaniem. Nie musimy mieć kapitału, aby otworzyć takie konto, a taka elastyczność jest bardzo pożądana.

Czy to się opłaca?

Nie ma, co się oszukiwać konta oszczędnościowe są raczej nisko oprocentowane, co powoduje, że nie mamy szansy na zbyt duże zyski. Z drugiej jednak strony jest to najbezpieczniejszy sposób na oszczędzanie i dostępny właściwie dla każdego.

Najczęściej konto oszczędnościowe otwieramy przy naszym rachunku osobistym, co nie zawsze musi oznaczać, że jest to dobre rozwiązanie. Bardzo często taki rachunek jest bardzo nisko oprocentowany, a przy tym obarczony wieloma ograniczeniami. Przykładowo może się okazać, że tylko jedna wypłata w miesiącu jest darmowa, a za pozostałe pobierana jest nie mała opłata.

Bez opłat i dodatkowych kosztów

Najlepszym rozwiązaniem jest, gdy nasze konto bankowe jest darmowe, a konto oszczędnościowe jest wysoko oprocentowane. Jeżeli jest inaczej to warto poszukać innej oferty na blogu konta-oszczednosciowe.blogspot.com/p/ranking-najlepszych-darmowych-kont.html i nie trzymać się sztywno jednego banku. Obecnie możemy skorzystać z Internetu, gdzie dostępne mamy narzędzia takie jak ranking kont bankowych. Tam szybko sprawdzimy, jaki bank ma najlepsze konta bankowe i daje najkorzystniejsze warunki.

Jeśli nasz bank nie ma zbyt dobrych ofert dotyczących kont bankowych to nie bójmy się szukać nowych ofert i zarabiać na kontach bankowych. Dobre konto bankowe nie generuje kosztów i pozwala nam oszczędzać w bezpieczny i wygodny sposób ze stałym dostępem do naszych pieniędzy. Konto bankowe powinno być elastyczne i zapewniać maksymalny komfort przy minimalnej ilości kosztów.