Strona domowa » Poradnia finansowa » Czym kierować się przy wyborze kredytu hipotecznego?

Czym kierować się przy wyborze kredytu hipotecznego?

Praktycznie każdy bank działający na polskim rynku ma w swojej ofercie lokaty bankowe. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które dysponują pewną suma pieniędzy, chcą je zainwestować. Jednocześnie boją się ryzyka. Lokata bankowa to idealny produkt dla takich klientów. Jej działanie jest bardzo proste. Klient pożycza pieniądze bankowi na określony czas. Ten w zamian za to oferuje odsetki. Część ludzi zastanawia się pewnie, po co banki chcą pożyczać kapitał od swoich klientów. Odpowiedź jest bardzo prosta. Dzięki temu mają fundusze, aby udzielić kredytu innej grupie klientów.giełda

Ile można zarobić na lokacie? Czy to opłacalna inwestycja?

Lokata bankowa z pewnością przynosi mniejsze zyski niż inwestowanie w akcje spółek giełdowych. Ale za to decydując się na to właśnie rozwiązanie finansowe mamy pewność, że nasze pieniądze są bezpieczne. Ile właściwie możemy zyskać? W dzisiejszych czasach bardzo trudno jest znaleźć lokatę bankową, której oprocentowanie roczne przewyższałoby dziesięć procent. Kiedyś mówiono, że najkorzystniejsze dla klientów są lokaty długoterminowe. Ale w ciągu ostatnich kilku lat sytuacja uległa diametralnej zmianie. Obecnie najbardziej opłacalne są lokaty wrzesień 2015, wręcz ekspresowe. Trwają od jednego do trzech miesięcy. Dzięki nim klient może sporo zarobić. Jednak, jeśli zdecydujemy się na ten właśnie produkt musimy liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Banki za zazwyczaj ustalają górny limit wpłaty na taką lokatę. Przeważnie wacha się on od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, w zależności od banku. Jednak, gdy chcemy ulokować gotówkę na bardzo krótki okres czasu to warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem.

Jak wybrać lokatę bankową, która spełni nasze oczekiwania?

Oczywiście szansa, że trafimy na produkt idealnie dopasowany do naszych potrzeb jest stosunkowo niewielka. Jednak warto ułatwić sobie wybór. Zwłaszcza, że możliwości jest naprawdę bardzo dużo. Jeśli nie pomysłu, która lokata bankowa będzie dla nas najlepsza warto skorzystać z rankingu lokat. Dzięki temu bardzo szybko jesteśmy w stanie porównać oferty praktycznie wszystkich liczących się graczy na rynku. Wszystkie dane są pokazane prosto i przejrzycie, za pomocą tabeli. To znacznie ułatwia wybór lokaty, nawet, jeśli ma go dokonać laik.