Strona domowa » Twoje finanse » Zanim zaciągniesz kredyt hipoteczny

Zanim zaciągniesz kredyt hipoteczny

Podjęcie decyzji o kredycie mieszkaniowym poważnie wpływa na domowe finanse i wiąże się z obowiązkiem spłaty comiesięcznych rat przez okres czasu sięgający nawet trzydziestu lat. Właśnie dlatego przed podpisaniem umowy należy przemyśleć taki wybór.najlepsze lokaty

Określ swoje możliwości

Własne mieszkanie to marzenie wielu osób, ale zanim zaczniemy szukać idealnego lokum powinniśmy chociaż wstępnie oszacować swoją zdolność kredytową, aby mieć świadomość jak wyznaczyć zakres poszukiwań. Spotkanie z doradcą finansowym to mądry krok. Dzięki niemu uświadomimy sobie na jak wysoki kredyt mieszkaniowy możemy sobie pozwolić i jak widzi nas potencjalny kredytodawca. Oczywiście ważne jest również określenie naszej zdolności kredytowej oraz przygotowanie potrzebnych do zaciągnięcia zobowiązania dokumentów. Ponadto możemy dowiedzieć się co wpływa na mniej korzystne dla klienta kredyty hipoteczne. Warto bowiem wiedzieć, że posiadanie kart kredytowych, limitu ma rachunku osobistym, czy inne zobowiązania tego typu to produkty ograniczające zdolność kredytową. Pozbycie się finansowych obciążeń może pozytywnie wpłynąć na warunki kredytowe, warto więc uporządkować swoje finanse i w miarę możliwości zrezygnować z obciążeń.

Jak znaleźć najlepsza propozycję?

Kredyty mieszkaniowe oferowane są niemal przez każdy bank. Dlatego tak trudno zdecydować się na konkretną propozycję. Warto jednak poświęcić nieco czasu na poszukiwania najlepszego finansowo rozwiązania – w końcu takie zobowiązanie spłacać będziemy przez wiele lat, a koszty związane z kredytem wpłyną niewątpliwie na domowy budżet. Dobrym rozwiązaniem jest wstępna selekcja, której dokonać można wykorzystując ranking kredytów hipotecznych dostępny tutaj na polskabankowosc.com.pl. Takie rozeznanie pomoże sprawdzić, w którym banku zaciągnąć można najlepszy kredyt mieszkaniowy. Oczywiście następnym krokiem powinna być rozmowa z doradcą finansowym, a także szczegółowe zapoznanie się z warunkami kredytu w poszczególnych bankach i wspomniane już badanie zdolności kredytowej. W ten sposób z pewnością znajdziemy najbardziej korzystne rozwiązanie.