Strona domowa » Twoje finanse » Osobiste konto bankowe

Osobiste konto bankowe

Osobiste konta bankowe są obecnie bardzo popularne. Dzieje się tak dlatego, że tego typu konta są najbardziej dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta banku. Warto, więc zapoznać się z ofertami kont osobistych i wybrać z nich dla siebie najlepsze konto osobiste. O tym, jak rozbudowane są oferty kont osobistych świadczy fakt, że obecnie powstają rankingi kont osobistych dostępnych w polskich bankach.bankowość

Założenie konta osobistego

Konto osobiste może zostać założone przez każdego pełnoletniego obywatela naszego kraju, który chce posiadane przez siebie pieniądze przechowywać na koncie bankowym. W czasie zakładania konta osobistego każdy z nas będzie musiał wylegitymować się ważnym dowodem osobistym potwierdzającym naszą tożsamość i miejsce zameldowania. W czasie indywidualnej rozmowy z pracownikiem banku zostaniemy wypytani o to, jak regularne będą nasze wpływy na konto oraz o to, jakie posiadamy wymagania wobec konta osobistego. Zostaniemy również zapytani o to, czy chcemy którąś z bliskich nam osób upoważnić do wyjmowania pieniędzy z naszego konta w razie naszej choroby lub śmierci. Będziemy, oczywiście również mieć prawo do zastrzeżenia sobie, że nikt nie może otrzymać dostępu do naszego konta. W takim wypadku po naszej śmierci środki pieniężne na naszym koncie zostaną zablokowane i będą mogły trafić do kogoś z naszej rodziny jedynie na mocy decyzji sądu.

Prowadzenie konta osobistego

Trzeba przyznać, że obecnie chyba żaden klient banku nie ma problemów z prowadzeniem konta bankowego, a posiadanie konta osobistego pozwala mu na korzystanie z różnych bankowych udogodnień i promocji. Problemy mogą pojawiać się jedynie w momencie, kiedy nasze konto bankowe wchodzi w jakiś nowy program bankowy i przeprowadzane są na nim jakieś zmiany, z którymi musimy jeszcze się obeznać. Trzeba przyznać, że w okresie dużej konkurencji na rynku finansowym takich zmian może być bardzo dużo i mogą być one przeprowadzane bardzo często, jednak w większości przypadków są to zmiany na lepsze. Sprawdź najnowszy ranking kont osobistych.