Strona domowa » Twoje finanse » Rodzaje kredytów mieszkaniowych

Rodzaje kredytów mieszkaniowych

Kupno mieszkania wiąże się z poniesieniem dużych kosztów finansowych. Nowe mieszkania potrafią być bardzo drogie, natomiast te mieszkania, które były już zamieszkane i zostały nieco zniszczone wymagają odpowiedniego przygotowania zanim będzie można się do nich wprowadzić.
Mortgage calculator. House, noney and document. 3d

Dlatego nie każdy jest w stanie dokonać kupna mieszkania jedynie przy wykorzystaniu własnych środków finansowych. Wobec tego wiele osób sięga po kredyty mieszkaniowe, które mogą im pomóc w realizacji wszystkich planów. Wśród takich kredytów można wyróżnić zarówno duże, jak i drobne kredyty mieszkaniowe. Są one udzielane na kupno mieszkania, na jego remont oraz na kupno różnych sprzętów elektronicznych.

Kredyty hipoteczne udzielane pod zastaw mieszkania

Kredyty hipoteczne są szczególnego rodzaju kredytami mieszkaniowymi. Mogą być one udzielane tym osobom, które wprawdzie posiadają stałe źródło dochodów, ale nie są w stanie jedynie w oparciu o własne dochody dokonać zakupu mieszkania. Muszą one jedynie pamiętać o tym, że w razie braku spłaty kredytu hipotecznego stracą prawa do swojego nowego mieszkania i zostanie ono sprzedane przez bank. Z drugiej strony można zauważyć, że nie wszystkie kredyty mieszkaniowe muszą być kredytami hipotecznymi. W bankach dostępne są także takie kredyty, które są udzielane na podstawie dochodów kredytobiorcy i posiadanego przez niego wkładu własnego wnoszonego do kupna mieszkania. W takiej sytuacji udaje się uniknąć zastawienia mieszkania i można spokojnie spłacać udzielony sobie kredyt.

Drobne kredyty mieszkaniowe

Niektórym osobom udaje się samodzielnie dokonać kupna mieszkania, jednak zaczyna im brakować pieniędzy na wykonanie jego remontu czy kupno potrzebnego wyposażenia. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzą drobne kredyty mieszkaniowe. Nie zawsze są one nazywane ściśle kredytami mieszkaniowymi, ale udzielane są docelowo na kupno sprzętu czy wykonanie remontu. W niektórych przypadkach nie trzeba będzie nawet wykazywać, w jakim celu brany jest kredyt, ale wystarczy przestawić wysokość otrzymywanych dochodów.